Вечерва убиство во Блаце

Повозрасен маж е убиен вечерва откако од автомобил е пукано кон него со автоматско оружје на патот Горно Блаце - Долно Блаце.

Како што пишува порталот „24инфо“, станува збор за татко на осомничен за убиството на Орхан Бајрами Оки кој минатото лето беше ликвидиран во Грција.

Осомничениот Г.Т. Во моментот е на издржување на затворска казна.

Наскоро поопширно. издржување на казна затвор.

26.02.2024 - 20:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега