Утре без вода дел од булеварот „Страшо Пинџур“ во општина Центар

 Поради водоводен приклучок од ф 100 мм на бул.„Страшо Пинџур“ бр.6, утре прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од бул. „Страшо Пинџур“ во општина Центар.

Од Регионалниот центар за управување со кризи - Скопје, информираат дека прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9:00 часот до завршување на интервенцијата.

27.02.2023 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега