Убаво погледнете и го лицето: Нови фотографија на која Меланија Трамп не личи на себе предизвика вистинска бура на социјалните мрежи

 Фотографијата на американскиот претседател и прва дама направена пред неколку дена создаде вистинска бура на социјалните мрежи, па дури и оние кои се смееја на теоријата дека наместо Меланија често гледаме двојник, сега се зачудени.

Веќе некое време, на социјалните мрежи може да се прочита теоријата дека често наместо Меланија Трамп, американскиот претседател и претседателски кандидат Доналд Трамп е придружуван од нејзиниот двојник на јавни настани.

Овие тврдења најчесто се отфрлаат како теорија на заговор, па Белата куќа не се огласи за тоа и сега се појави фотографија, која, како што тврдат на Твитер, ги направи остави без зборови и оние кои се смееја на „лажната теорија Меланија“.

Имено, на фотографијата направена минатиот викенд, ден по претседателската дебата меѓу Доналд Трамп и Џо Бајден, претседателот на Соединетите држави беше фотографиран како влегува во хеликоптерот со неговата сопруга, а многумина веруваат дека Меланија Трамп не е до него. Оваа фотографија го преплави Твитер и веќе можете да најдете илјадници твитови на оваа тема!

Оние кои сметаат дека двојничка покрај Трамп има поостри нос од Меланија, дека нејзините ноздри се помали, дека нема изразени брчки додека се смее, како што е случај со првата дама, а можеби има и најнеобичен „доказ“ - кај жената на фотографијата може да ги види непцата додека се смешка, а досега не сме ги виделе непца на Меланија на ниту една од фотографиите!

Многумина истакнуваат дека е сомнително и тоа што таа го носи истиот смокинг-фустан што Меланија го носеше претходната вечер, на претседателската дебата, што е неприфатливо за американската прва дама бидејќи многу ретко повторува парчиња облека, а кога ќе го стори тоа, сигурно не го прави вака во истата година, а камоли за два дена. Поради тоа, се добива впечаток дека со посебна намена е облечена исто. Има и такви кои се шегуваат на „затегнатата врска“ на двојката Трамп, па велат дека е невозможно Меланија да се смее додека стои до својот сопруг.

Следуваа потсетници за постари фотографии, на кои Меланија не изгледа како обично и на моменти изгледа пониско, а на моменти и повисоко, а многумина се сомневаат дека се работи за припадничка на обезбедувањето, за која одамна е забележано дека личи на неа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 20:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега