Уапсена македонска старлета - наместо во самоизолација била на базен

Поранешната манекенка и старлета Александра Накова-Гајдаџиев попладнево е уапсена бидејќи не го почитувала решението за самоизолација, јавува „А1он“.

Порталот пишува дека Накова е спроведена во државен карантин, а ќе биде известен и Јавен обвинител.

-На базен во Гевгелија не придржувајќи се до одлуката на Владата и решението за самоизолација од државен санитарен и здравствен инспекторат, а поради постоење на сомневање дека е сторител на казниво дело по чл.205 и чл.206 од Кривичниот законик, лишено од слобода е лицето А. Г (31) од Гевгелија. По комплетирање на настанот, за лицето ќе биде изготвена соодветна кривична постапка, велат од МВР за „А1он“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2020 - 22:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега