Уапсен братучедот на Буба Корели

На предлог на Обвинителството, надлежниот суд му одреди едномесечен притвор на Омар Ќуриќ од Сараево, кој е осомничен за силување жена.

Тој беше уапсен на 11-ти ноември, а по кривичната истрага е предаден на Обвинителството на Сараево кое по распитот му предложи мерка притвор.

Омар Ќуриќ е братучед на раперот Буба Корели, а неколку пати медиумите пишуваа за неговата постапка.

18.11.2022 - 23:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега