Уапсен арачиновец за издржување казна затвор од 10 години

Арачиновец кој треба да издржува казна затвор од 10 години, денеска е приведен од страна на полицијата и ќе биде спроведен во КПД Идризово.

Како што соопшти МВР во 10:50 часот, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек за потрага го приведоа О.Б. (53) од село Арачиново, кој се барал со меѓународна потерница за издржување на казна затвор од 10 години. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.10.2020 - 13:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега