Трамп прогласен за виновен за силување

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп е виновен за сексуален напад на Е.Џин Керол

Поротата составена од шест мажи и три жени нареди Трамп да ѝ плати на жртвата пет милиони долари.

Трамп негираше дека ја силувал колумнистката во средината на 90-тите во продавница на Менхетен, пренесуваат светските медиуми.

09.05.2023 - 21:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега