Трамп предупреди по претресот од ФБИ: На Америка ќе ѝ се случат лоши работи

Пред една недела агенти на ФБИ ја „чешлаа“ куќата на поранешниот американски претседател Доналд Трамп, кој во интервју за „Фокс“ кажа дека ќе се случат „ужасни работи“ ако не се намали фрустрацијата поврзана со потрагата.

Бившиот претседател кажа дека понудил помош на американското Министерство за правда додека истрагата продолжува „зашто температурата мора да се спушти на земја“.

„Ако не, ќе се случат ужасни работи“, кажа Трамп.

Трамп претходно беше обвинет дека доверливи информации и документи му давал на министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров, но засега нема потврда за такво нешто.

15.08.2022 - 22:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега