Трактор удри во автомобил на влезот во Кавадарци - еден повреден

Едно лице е повредено во судар на трактор и автомобил на влезот во Кавадарци од кај Росоман.

Повреденото лице е задржано во Општата болница во Кавадарци, потврдија за МИА од кавадаречката Итна медицинска помош.

Полицијата врши увид на местото каде се случила сообраќајката.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

10.05.2021 - 18:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега