Тлото не престанува да се тресе: Нов силен земјотрес ја погоди Лариса

Тлото во Грција не престанува да се тресе. Лариса повторно е погодена од силен земјотрес.

Според податоците на Европската медитерантска сеизмолошка опсерваторија земјотресот со јачина 5,3 степени според Рихтеровата скала се случил на само 46 километри од градот Лариса.

Длабочината на епицентарот бил на 2 километри.

Претходно, истиот регион беше погоден од земјотрес од 6 степени, а потресот се почувствува и во Македонија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2021 - 20:32

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега