Тинејџер силувал малолетничка

 

Деветнаесетгодишно момче од селото Крупшек, Скопско е приведено за обљуба врз малолетничка од тетовско село.

„На 21.03.2023 во 18.45 часот во с.Радуша, скопско, полициски службеници од Полициското одделение Сарај го лишиле од слобода М.И.(19) од с.Крушопек, скопско, затоа што извршил обљуба врз малолетничка од тетовско село. Тој бил задржан во полициска станица“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

22.03.2023 - 17:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега