Тешка сообраќајка во Радишани, има и загинати

На скопската обиколница на клучката Радишани кон Петровец се случи тешка сообраќајна несреќа, при што едно лице го загуби животот, а повеќе се повредени, објави „Република“.

„Република“ пишува дека во судирот учествувале два автомобили, при што едно лице починало на лице место, додека останатите се повредени.

Се очекуваат повеќе детали од МВР.

Извор: Република

26.06.2022 - 22:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега