Тепачка во затворот Идризово: Затвореници претепале друг осуденик


Вчера во 10.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Казнено - поправната установа Затвор Идризово, осуденикот А.Б.(35) од Скопје бил физички нападнат од осудениците З.Р. и К.Л..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

17.05.2024 - 16:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега