Тепачка во центарот на Скопје, се истепаа четворица скопјани


Денеска во 01.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Центар, по претходна вербална расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 36-годишниот Ф.К. од една страна и 49-годишниот А.Е., 44-годишниот Е.Е. и 26-годишниот А.М. од друга страна, сите од Скопје, при што бил употребен и стаклен предмет, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

02.04.2024 - 16:53

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега