(ТАБЕЛА) Пресек до 15 часот: Во овие општини најмногу граѓани излегле на гласање

Новаци ја носи титулата на општина каде граѓаните најмасовно излегле да гласаат до 15 часот, согласно податоците на Државната изборна комисија. 57,69% од избирачите таму го оствариле своето право на глас. По оваа општина, следува Крива Паланка како општина каде граѓаните најмасовно излегле на гласање. И Крушево се категоризира во топ три општини со најголема излезеност до 15 часот.

Демир Капија, Пробиштип, Вевчани, Карпош, Центар и Неготино се исто така градови во Македонија, кои се најдоа на врвот по бројот на граѓани кои најмасовно го искористиле своето право на глас до 15 часот. 

 

 

 

 

24.04.2024 - 16:32

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега