ТАБЕЛА: Овие се општините со најмала излезеност во Македонија

Според податоците на Државната изборна комисија Студеничани е општината со најмала излезеност на гласачи до 11 часот. Таму 3,82% од гласачите го искористиле своето право на глас, од вкупно 17.342 граѓани кои можат да го сторат тоа.

Желино, Пласница, Арачиново, Маврово и Ростуша, Центар Жупа, Врапчиште до 11 часот имаат излезеност над 4 % од гласачите. Во Боговиње и Дебар нешто над 5 проценти од граѓаните решиле да го искористат правото на глас.

Меѓу општините со најниска излезеност на гласање се приклучуваат и Шуто Оризари и Липково. 

24.04.2024 - 13:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега