СЗО: Можеби никогаш нема да го најдеме нулта пациентот

„Нулта пациентитот“ од Ковид-19 можеби никогаш нема да биде пронајден предупредува Светската здравствена организација.

-Светот можеби никогаш нема да најде „нулта пациентот“ во потрагата по потеклото на Ковид-19, изјави денеска Марија Ван Керхове, техничката шефица на Светската здравствена организација за оваа болест.

Тимот на СЗО што го истражува потеклото на Ковид-19 треба да одржи виртуелни состаноци со своите кинески домаќини во Вухан, каде прво се појави пандемијата пред повеќе од една година. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2021 - 19:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега