Светот во неизвесност: Мета ќе објави дали ќе му дозволи на Трамп да се врати на Фејсбук

Сопственикот на Фејсбук, Мета, се подготвува да објави дали на поранешниот американски претседател Доналд Трамп ќе му биде дозволено да се врати на Фејсбук и Инстаграм, објави денеска Фајненшл тајмс.

„Мета“ претходно објави дека до 7 јануари ќе одлучи дали ќе му дозволи на Трамп да се врати на Фејсбук и Инстаграм.

Сепак, таа одлука сега се очекува да биде објавена кон крајот на овој месец, пишува весникот, повикувајќи се на добро информиран извор,пренесе Танјуг.

01.01.2023 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега