Судир на два воза во Шпанија: Најмалку 85 повредени, едно лице загина

Во судир меѓу товарен и патнички воз во Каталонија едно лице го загуби животот, а уште 85 беа повредени, објавија шпанските власти.

Службите за итна помош објавија дека се помага при евакуација на околу 100 луѓе од патничкиот воз.

Несреќата се случила околу 18 часот на 15 км од Барселона, соопшти железничката компанија.

16.05.2022 - 21:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега