Страшно невреме и во Србија

Ситуацијата во северозападниот дел на Војводина во моментов е критична. Има невреме со прашина, изолирано невреме со врнежи проследени со грмежи и силен ветер, пренесуваат српските медиуми.

Како што е наведено на социјалните мрежи, бурниот изолиран ветер налик на урагани крева прашина и ја намалува видливоста на 0 метри, според извештаите, во делови на Војводина.

 

Во Белград во моментов дува силен ветер, пренесуваат српските медиуми.

16.04.2024 - 18:20

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега