Старлетата во центар на скандал: Уапсена Ава Карабатиќ

Старлетата Ава Карабатиќ е приведена во Сплит, а против неа е издадена прекршочна пријава, бидејќи во пијана состојба го нарушувала јавниот ред и мир и ја навредувала полицијата.

Таа е осудена на парична казна од 748 куни затоа што во февруари годинава направила инцидент на скалите од зграда.

Како што пишуваат медиумите, старлетата во присуство на полицајци викала: „Сакате да ме ограбите“, за што е казнета.

-Иако полициските службеници дадоа предупредување, Ава продолжи да вика, поради што полицијата и станарите од зградата се чувствуваа непријатно. Полициските службеници на крајот ја привеле во просториите на Втората полициска станица. Таму била задржана до 1:25 часот следното утро, пишува хрватски портал.

Бидејќи се брои како да била приведена два дена, казната и е намалена за 600 куни. Така, Ава Карабатиќ е обврзана да плати само 148 куни. Доколку се спротивстави на наредбата може да биде построго казнета, ја предупредил судот.

18.05.2022 - 16:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега