Совршен појадок: Топи маснотии и ги чисти цревата- се слабее во рекорден рок

Овој појадок е одличен за оние кои сакаат да изгубат вишок маснотии од стомакот

совршено здрав појадок полн со витамини и минерали, поради што ги подобрува косата и ноктите. Со помош на тоа ќе се ослободите од сè што го оптеретува вашето тело и значително ќе ги исчистите цревата.

Докажано е дека овој појадок промовира губење на тежината, дури 2,5 килограми месечно само поради овој напиток.

- 5-7 суви сливи

- 1 чаша кефир

- 2 лажици овесни снегулки

- 2 лажици лен

- 1 лажица какао во прав.

Подготовка: Овој појадок се подготвува навечер за да можете да го консумирате наутро. Прво мора да сварите сливи во топла вода, а потоа да ги ставите во сад во кој ќе ставите кефир, овесна каша, ленено семе и какао. Промешајте сè и оставете ја содржината во фрижидер преку ноќ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.10.2020 - 08:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега