Софијанова објаснува кои маски се најдобри за заштита од коронавирусот

„Најдобри маски се Н95, но сите маски штитат“, вели Софијанова во вечерашното издание на дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21.

Таа смета дека оние кои не може да си ги дозволат тие маски, може да набават било какви, но дека оние кои се за еднократна употреба, дека не смеат да ги носат повеќе пати.

„Најдобро е нова маска и таа да биде за еден цел ден“, рече Софијанова.

Таа смета дека државата треба да се потруди на населението да обезбеди маски, особено од типот Н95.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.10.2020 - 22:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега