Снимка од куче како си игра со гуштер руши рекорди (ВИДЕО)

 

Корисник на „Твитер“ објави видео од куче како си игра со гуштер. На видеото се гледаат гуштер и куче како се натегаат за зелено-сива плишена играчка во куќата.

„Заедно се забавуваат“, пишува во описот на снимката, која е прегледана речиси 900.000 пати.

„Луѓето мислат дека влечугите немаат чувства, тоа очигледно не е точно“, „Животните сакаат други животни, без разлика каков вид, боја или големина. Лошо е што луѓето не се такви“, „Прекрасно пријателство“, „Гуштер игра исто како куче, слатко“, се дел од коментарите.

11.05.2022 - 23:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега