Слика што дава надеж: Ериксен бил свесен додека го изнесуваа од теренот

Иако сѐ уште не е позната здравствената состојба на данскиот фудбалски репрезентативец Кристијан Ериксен кој колабираше крај аут линијата. Меѓутоа, една фотографија влева надеж.

Спортските медиуми јавуваат дека тој теренот го напуштил во свесна состојба.

Натпреварот Данска-Финска е прекинат и сѐ уште не се знае дали натпреварот ќе се одигра денеска.

 

12.06.2021 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега