Скопје е жариште на Ковид-19: Во неколку скопски општини ситуацијата е алармантна

Главниот град останува жариште на вирусот Ковид-10 со 3174 активни случаи. Аеродром има најмногу случаи, 631, а потоа следат Карпош и Центар со 511, односно 484 случаи.

• Чаир – 151

• Гази Баба – 379

• Аеродром - 631

• Карпош – 511

• Центар – 484

• Кисела Вода – 366

• Ѓорче Петров – 255

• Бутел - 127

• Шуто Оризари – 19

• Студеничани – 6

• Сарај – 21

• Арачиново – 10

• Илинден – 51

• Сопиште – 26

• Чучер Сандево – 12

• Петровец –20

• Зелениково - 8

• Странец – 16

• Нераспределен- 81

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега