Скопјанец со возило излетал од коловозот - тешко е повреден


На 06.08.2022 околу 05.40 часот во СВР Велес било пријавено дека на автопатот Велес-Скопје, на место викано „Пуста кула“, патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.З.(38) од Скопје, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.З. констатирани во болницата во Велес, информираат од МВР.

Увид на местото извршила екипа од СВР Велес.  

07.08.2022 - 12:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега