Силјановска води со над 130 000 на 60,89% обработени податоци


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 60,89% обработено податоци освоила 246 977гласа, објави ВМРО-ДПМНЕ.


Според податоците од ВМРО-ДПМНЕ, Стево Пендаровски освоил 115 722 гласа.


Бујар Османи има 58634, Арбен Таравари 39127, Максим Димитриевски 48493, Билјана Ванковска26807 , Стевчо Јакимовски  5669 гласа. 

24.04.2024 - 21:00

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега