Силјановска-Давкова: Не случајно Османи кажа „ако не сте на масата, тогаш сте во менито“

Поранешната кандидатка за претседател на Република Македонија, Гордана Силјановска Давкова испрати порака преку социјалните мрежи поради вчерашните инциденти.

Почнаа и народот да го третираат како животните, јадејки и глодајќи го. Не случајно Османи рече: "ако не сте на масата, тогаш сте во менито". Токму така, на зелените маси седат тие политичките канибали, вампири и хиени“, напиша Силјановска Давкова.

Вчера се случи инцидент кога група луѓе кај „Скендербег“ ги нападнаа демонстрантите против францускиот предлог.

07.07.2022 - 11:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега