Силен земјотрес во Грција – се стресе и Скопје

Силен земјотрес предмалку го погоди градот Лариса во Грција, а се почувствува и во главниот град.

Според податоците од Европската медитеранска сеизомолошка опсерваторија, земјотресот бил со јачина од 6 степени според рихтер.

Епицентарот на земјотресот е на 29 километри од Лариса и на длабочина од 2 километри.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.03.2021 - 19:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега