Шилегов очекува победа во првиот круг

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, кој е кандидат на СДСМ за уште еден мандат, изјави дека постојат, како што вели, сериозни проценки дека трката во Скопје може да заврши уште во првиот круг.

-Јас кажав во оваа кампања јас не разговарам со моите противници, јас разговарам со скопјани, за мене скопјани се поважни од било кој кандидат во политиката – рече Шилегов на Сител.

14.10.2021 - 20:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега