Северна Кореја почна да тестира ракети по најавата за посета на Бајден во Јужна Кореја

Северна Кореја пред првата посета на амерканскиот претседател Џо Бајден во Јужна Кореја, реши да тестира балистичка ракета, иако има сериозни здравствени проблеми во државата.

Бајден треба во петок да ја посети Јужна Кореја, а потоа да оди во Јапонија, по што следеше вежбата на Северна Кореја.

Ова за Бајден е прво патување во тој регон откако стана претседател на САД.

18.05.2022 - 17:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега