Сестра ми е пратеничка на СДСМ но тоа е нејзина работа - јас сакам да ме изгласаат за уставен судија

 

Мојата сестра е пратеничка, тоа не е тајна вели судијката Антоанета Димовска која бара од Судскиот совет да биде предлог за уставен судија за кој ќе треба баш пратениците да гласат на пленарна седница. Димовска е сестрата на пратеничката од СДСМ Снежана Калевска Ванчевска, која ако Судскиот совет одлучи да ја предложи, во Собранието ќе треба да гласа за нејзиниот избор.

„Мојата сестра е пратеничка, тоа не е тајна, таа се бави со политика, тоа е нејзина професија, ова е моја професија во која сум го вложила целиот мој работен век и постојано работејќи и учејќи и дури можеби звучи навредливо кога никој не гледа како личност со професија туку како нечија сестра“, вели Димовска за ТВ 24.

05.10.2022 - 14:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега