Семејна драма во Морани: Синот со пиштол му се заканувал на татко му

 

Полицијата синоќа добила пријава според која син со оружје му се заканувал на неговиот татко.

„На 22.06.2022 во 22.11 часот во СВР Скопје, Н.С. пријавил дека во угостителски објект во с.Морани, скопско, М.Н. се заканувал на неговиот татко С.С.(57) од с.Морани и се обидел да го нападне со пиштол, но бил спречен од присутните. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“ се вели во извештајот на МВР.

 

23.06.2022 - 18:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега