Се стресе Грција - жителите во паника

Земјотрес со јачина од 3,5 степени според Рихтеровата скала утрово ја погоди Грција.

Епицентарот на земјотресот бил на Крит на длабочина од 106 километри.

Со оглед на тоа дека станува збор за земјотрес со помал интензитет, се претпоставува дека нема жртви и материјална штета. Но, Грците се исплашиле. Официјални информации од надлежните се очекуваат во текот на денот. 

16.04.2024 - 10:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега