Се поправаат дефекти: Утре три општини во Скопје без струја

Регионалниот центар за управување со кризи на  Скопје,  по добиеното известување од ЕВН,  ги известува граѓаните дека:

Заради  технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, на ден 27.09.2022 година (вторник), без електрична енергија ќе останат следните корисници:

-08:00 до 14:00 часот,  корисниците од ул. Тодор Чангов, подулици бр. 22 и 24.  (Општина Аеродром).

-08:00 до 15:30 часот,  корисниците  од дел од улиците: Ениџе Вардарско, Чедомир Кантарџиев и Серска . (Општина  Кисела Вода).

-09:00 до 13:00 часот, корисниците  од  ул. Веселин Маслеша бр. 3, влез 1 и 2.  (Општина Карпош).

26.09.2022 - 18:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега