Се ожени познатиот македонски актер, а свадбата ја направија надвор од Македонија (ВИДЕО)

Младиот македонски актер од Театар Комедија, Жарко Димоски,  реши  официјално да заплива во брачните води со неговата свршеница, а сега сопруга Андреа Јосифова.

Венчавката на Жарко и Андреа се случи вчера, во Ровињ, Хрватска во кругот на најблиските членови и пријатели почитувајќи ги правилата и препораките за заштита од коронавирусот.

Жарко преку социјалните мрежи се пофали дека веќе е женет човек. Имено, тој објави кратко видео со сопругата, а во описот напиша:

„Официјално е. Среќата само што започна. Љубов. 10.08.2020“.

 
 
 
View this post on Instagram

It is offiicial!! Happily ever after starts now #LOVE 10.08.2020

A post shared by Zarko Dimoski (@zakdim) on Aug 10, 2020 at 9:19am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 12:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега