Се огласи директорот на болницата: Марина Туцаковиќ едвај има 40 килограми и не личи на себе

Марина Туцаковиќ во вторникот е хоспитализирана и се наоѓа под будно око на докторите. Покрај тешката малогна болест со која Туцаковиќ се бори со години, сега коронавирусот дополнително ја загрози нејзината здравствена состојба.

Според зборовите на директорот на клиниката каде што е сместена, таа е и понатаму во животна опасност.

-Некаде прочитав дека Марина веќе не е на респиратор, жената е во екстремно тешка состојба, првенствено поради својата малигна болест, а ковидот само дополнително ја загрози. Жена во таква состојба и обичен грип би ја уништил, а не вакво нешто, рекол професорот Савиќ.

 

Таа и понатаму е респираторно нестабилна, со метастази на белите дробови и корона. Се наоѓа на одделението за интензивна нега, животно загрозена. Од кај нас никој нема дадено информација дека Марина не е во животна опасност, тоа не е вистина. Жената е во екстремно лоша состојба, не личи на себе, едвај има 40 килограми, рекол докторот.

17.09.2021 - 12:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега