СДСМ направи жрепка – познат е редоследот на гласачкото ливче на внатрепартиските избори

Познат е редоследот на кандидатите за нов лидер на СДСМ откако во партијата беше спроведена ждрепка.

Димитар Ковачевски ќе биде под реден број 1, Фросина Ременски под 2, а Јован Деспотовски под бројот 3.

Вонредните избори за претседател на СДСМ ќе се одржат в недела на 12 декември.

 

06.12.2021 - 20:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега