Рускоска не верува во приказната на Мијалков дека бил болен

Обвинителката Вилма Рускоска вели дека апсолутно не верува во приказната на поранешниот шеф на тајната полиција, Сашо Мијалков дека бил болен со температура над 40 степени и оти изутрината дознал дека цела држава го бара.

Рече дека таа не се видела со Мијалков и не можела да оцени дали Мијалков делувал болен или не.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.02.2021 - 19:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега