Руска амбасада: Пред 118 години загинал македонскиот народен херој, Гоце Делчев

Руската амбасада во Македонија по повод загинувањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев на социјалните мрежи објави дека идеалите кои ги имал Гоце Делчев на борбата за слобода се релевантни во секое време

-Пред 118 години загинал македонскиот народен херој, Гоце Делчев. Идеалите на борбата за слобода, на кои овој извонреден револуционер им го посветил својот живот, се релевантни во секое време, стои во објавата на Руската амбасада.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.05.2021 - 17:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега