Роналдо се пофали со новиот Бугати од „само“ 9,5 милиони евра (ФОТО)

Уште во 2020 година, протекоа информации дека тој бил еден од десетте среќници што резервирале место за новите Бугати. Страстен фан на Бугати, но и колекционер на автомобили, го избрал Чентодиеци за својот трет Бугати, пишува германски Билд.

Тоа е голема инвестиција, бидејќи автомобилот што го платил 9,5 милиони евра, денес многу веројатно вреди повеќе. Да потсетиме, ова е специјална серија базирана на Chiron, која му оддава почит на моделот EB110.

 

14.10.2021 - 23:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега