Романија погодена од силен земјотрес


Земјотрес со јачина од 4 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија во областа Вранча, соопшти романскиот национален институт.

Земјотресoт со умерен интензитет се случи во 11.53 часот на 64 километри источно од Брашов со епицентар на длабочина од 110 километри.

Засега нема информации за материјална штета или евентуални жртви во земјотресот.

22.05.2024 - 13:17

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега