Роби Вилијамс во карантин- пејачот заразен со коронавирусот

Поп-пејачот Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се зарази со коронавирусот, пренесуваат светските медиуми.

Имено, Рови Вилијамс на крајот од минатата година беше на Карибите со неговата сопруга Ида Филд и нивните четири деца, а сега тие одлучија да го продолжат престојот на островот Свети Бартелеми, каде изнајмуваат вила која чини 120.000 евра неделно.

Вилијамс ќе остане во самоизолација 14 дена, а неговите претставници за печатот одбија да коментираат што било на оваа тема кога ќе бидат контактирани од „Мејл онлајн“, објави „Дејли мејл“

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Robbie Williams (@robbiewilliams)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2021 - 14:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега