Роберт Кенеди Џуниор: Бајден е поголема закана за американската демократија од Доналд Трамп

Независниот кандидат за американски претседател Роберт Кенеди Џуниор денеска изјави дека актуелниот претседател Џозеф Бајден е поголема закана за американската демократија од републиканецот Доналд Трамп, пренесува Си-ен-ен.

„Можам да кажам дека претседателот Бајден е многу поголема закана за демократијата бидејќи е првиот претседател во историјата кој користи федерални агенции за цензурирање на политичкиот говор и неговите политички противници“, изјави Кенеди во емисијата Erin Burnett OutFront на Си-ен-ен.

02.04.2024 - 21:49

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега