Ридигер се договорил со Реал, неделна плата од 400.000 евра

Антонио Ридигер ќе замине од Челси и ќе потпише четиригодишен договор со Реал Мадрид, „тежок“ 400.000 евра неделно на крајот на сезоната, откако одби да остане на „Стемфорд Бриџ“, јавуваат британските медиуми.

Повеќе клубови од Европа, вклучувајќи и премиерлигаши беа заинтересирани за 29-годишниот германски репрезентативец, но тој се решил на трансфер во Реал, каде што ќе биде промовиран н 1 јули.

Санкциите кои беа поставени на претходниот сопственик на Челси, Роман Абрамович ги уништија сите можности за преговори со Ридигер.

10.05.2022 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега