Рекордот е срушен: Штипјанка скенирала 74.866 фискални сметки

 

„Мој ДДВ“ е успешен проект со кој за четири години кај граѓаните се вратени 6.6 милијарди денари или 107,5 милиони евра, информира денеска директорката на УЈП, Сања Лукаревска.

Според структура на корисници на „Мој ДДВ“, 293.348 се жени и 245.571 маж, а воедно беше објавен интересен податок за тоа кој најмногу скенирал сметки.

Најголем број односно 74.866 фискални сметки скенирала штипјанка, веднаш по неа е жителка на Валандово со 52 731 скенирана фискална сметка.

03.07.2023 - 20:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега