Регулаторна одлучи: Од полноќ поевтинување и на бензинот и на дизелот

Бензинот поевтинува за 1 денар по литар а дизелот за половина денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика
98 октанскиот бензин поевтинува за денар и од полноќ ќе се точи по 84,5 денари за литар. 95 октанскиот бензин поевтинува за половина денар и ќе се продава по 82.5 денари за литар. Дизелот исто така поевтинува за половина денар и неговата нова цена од полноќ ќе биде 78 денари за еден литар.

26.02.2024 - 13:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега