Рада, Весна и Џани биле нападнати од разбојници: Пејачката ограбена од свои работници

 

Често се случува јавни личности да бидат мета на разбојници, а во веста на ПИНК можете да погледнете кои грабежи ги потресоа славните.

Меѓу познатите личности кои пред неколку години беа мета на крадци беше и Рада Манојловиќ, чиј автомобил го пробија разбојници.

Од него украле радио и три фустани, а вкупната штета била околу 2.000 евра. Пејачката се вратила од настап претходниот ден и немала поим дека таква ситуација ќе ја чека наутро.

Голема штета од разбојници пред неколку години претрпе и Весна Змијанац.

Нејзиниот дом бил ограбен, а штетата што ја направиле разбојниците изнесувала 10.000 евра. Работата да биде уште полоша, била ограбена од чуварите кои ги платила да и го чуваат домот на планината кај Аранѓеловац.

Фолк пејачот Радиша Трајковиќ – Џани бил претепан и ограбен на сред улица. Популарниот пејач излегол само да го паркира автомобилот, кога бил пресретнат од двајца непознати мажи. Младите го претепале и му го украле скапиот часовник вреден 2.000 евра, бидејќи во тој момент немал пари со себе.

05.10.2022 - 22:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега