Путин нареди потпишување договор со Минск за заедничка борбена обука

Рускиот претседател Владимир Путин нареди потпишување договор со Минск за отворање центри за заедничка борбена обука на војниците на вооружените сили.

Инаку, во Белорусија започнаа тактички летачки вежби на Сојузните држави Русија и Белорусија. Главната цел на воените вежби е да се зголеми оперативната компатибилност во заедничкото извршување на борбените задачи.

31.01.2023 - 22:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега